„Pod powierzchnią” / „31 korytarzy” – komentarz

Jak już zapewne wiecie, dzisiaj na Pudelku pojawił się wpis dotyczący mojej książki oraz TVN-u, który możecie przeczytać TUTAJ. Otóż chciałabym sprostować jedną informację – nie oskarżam, lecz informuję o podobieństwach między serialem i książką. Ponieważ mój wpis na stronie serialu oraz forum Hydepark Vogule Poland spotkał się ze znacznym odzewem, a ponadto dostałam maila z prośbą o opinię, uznałam, że powinnam opisać sprawę. Nie chciałam zostawiać Was bez komentarza, gdyż ktoś mógłby wyciągnąć błędne wnioski lub „dopowiedzieć sobie” historię.

W poprzednim poście:

https://31korytarzy.com/2018/11/07/pod-powierzchnia/

podzieliłam się już z Wami opinią na temat serialu. I po dziś dzień ją podtrzymuję. Serial TVN-u jest ciekawy i fantastycznie zrealizowany, lecz widzę podobieństwa między „Pod powierzchnią” i „korytarzami”, o których nie raz wspomniałam. Czy uważam to za plagiat? Nie. Co najwyżej mniejszą lub większą inspirację. Przypominam, że romans Bartka i Oli jest tylko jednym z wielu wątków w serialu. TVN twierdzi, że nie inspirowało się książką i na tym sprawa się kończy – nie zamierzam kontynuować tematu, ponieważ blog nie został stworzony, by zajmować się internetowymi „dramami”. Mam ciekawsze motywy, które chciałabym poruszyć w najbliższym czasie. Jeśli jednak posiłkowano się moją książką, jest mi po prostu przykro.

Chciałam jedynie podzielić się moimi wątpliwościami, to wszystko. Poniżej zamieszczam cytaty z maila, który wysłałam do Pudelka (podobieństwa wypisane są w poście na stronie). Nie są one w żadnym stopniu nacechowane negatywnie w stosunku do stacji telewizyjnej ani serialu, którego jestem wierną fanką. A dla tych, którzy twierdzą, że zrobiłam to dla pieniędzy – już nie raz wspominałam, że nie korzystam z pieniędzy, które otrzymuję za sprzedane egzemplarze.

Bez tytułu

Nigdy nie wydałam osądu i nie powiedziałam, że serial jest plagiatem – wymieniłam jedynie podobieństwa, o których wcześniej wspomniałam i które zwróciły moją uwagę. To Wam zostawiłam od samego początku prawo do opinii na ten temat.

<><

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s